El Jardin | Kolumbie

Kód: AAA2
Filtr
340 Kč
Skladem (>5 ks)
Množství
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

El Jardin je skvělá ovocná káva, která neomrzí. Vyznačuje se sladkostí připomínající broskve, citrusovou aciditou a květinovými tóny. Díky zpracování metodou white honey je tato káva velmi čistá. 

Země: Kolumbie
Odrůda: Yellow Bourbon
Acidita: střední
Cuppingové skóre: 86,5
Region: Tolima
Metoda zpracování: white honey
Chuťový profil: ovocný ~ grapefruit, broskev, limeta, květiny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Proč jsme ji vybrali?

Chtěli jsme pro vás připravit čistou promytou kávu s ovocnými tóny. Ochutnali jsme mnoho vzorků, ale až tato Kolumbie od amsterdamského importéra The Coffee Quest nás nadchla. Důvodem byla její příjemná acidita připomínající limetku, svěží tóny grapefruitu a květin a taky broskvová sladkost. Při chladnutí se chuťově velmi proměňuje. Proto šálek rozhodněte nevysrkněte celý hned, ale ochutnávejte kávu postupně, ale pozor, není to snadný úkol!  

 

Farmář Jorge Rojas

Jorge Rojas spravuje farmu El Jardin ("zahrada") v Planadas, která se nachází v kolumbijském regionu Tolima. Farma se nachází v nadmořské výšce 1860 metrů. Na třech hektarech pěstuje rozmanité odrůdy kávy. Jorge při zpracování používá jeho jedinečný proces fermentace, který však nijak nezakrývá chuťový charakter kávy. Princip spočívá ve dvou fermentacích a následném několikafázovém sušení zrnek. 

K samotnému pěstování kávy se dostal ve 13 letech díky své matce, od které získal mnoho znalostí. Po zdědění otcovy farmy a získání části pozemku sousedního farmáře založil vlastní farmu El Jardin. Zapojení rodiny je esencí produkce Jorgeho kávy. Společně usilovně pracují s cílem inovovat a produkovat výjimečné kávy. Jorge se taky pustil do vytvoření své značky La Roca, kde osobně kávu i praží. V současné době také staví wet mill, aby mohl kupovat a zpracovávat kávové třešně od sousedních farmářů. 

Jorge Rojas Kolumbie El Jardin

Doplňkové parametry

Kategorie: Zrnková káva
Acidita: Vyšší
Chuťový profil: Ovocný
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz